"Uvědomujeme si důležitost
sportovních aktivit"

MMČR Mohelnice

Dlouhoočekávaný závod MMČR v sidecarcrossu na domácí půdě v Mohelnici, na který jsme se všetci moc těšili, máme, dá se říct, úspěšně za sebou.. :) Po ukončení ranní přejímky a souvisejících formalit, nám byl oznámen konečný počet nahlášených sajd, což činilo celkem 24 posádek! A mohlo se začít! :)
V prvním zahřívacím tréninku již ve druhém kole přecenila své síly posádka s číslem 80 a při skoku škaredě dopadli, fáru Krejčíře musela odvézt sanitka se zlomeným obratlem.. trénink ale pokračoval a jezdci se mohli po zmapování tratě a rozehřátí vrhnout do kvalifikačního tréninku, který byl ukončen bez jakékoliv kolize a v tomhle pořadí:

1. Rozehnal-Rozehnal (111).....................2:01.850
2. Čermák-Čermák (1)............................2:05.060
3. Diblík-Šnévajs (52)..............................2:05.460
4. Vejchoda-Vejchoda (48).......................2:08.380
5. Pudlo-Hotový (33)................................2:08.960

Za příznívého počasí a za průvodu kamer a redaktorů České televize (program Svět motorů, vysílán každé úterý), v čase 14:15 hod., byla odstartována 1. runda, ve které na startovacím roštu figurovalo 23 sajd.. rachot po startu to byl teda dobrý :) Našim klukům, Robinovi a Peťovi, se taky fajnově povedl.. za vedoucí posádkou 111 (bratři Rozehnali), se proháněli tratí na místě druhém, ale přibližně v půlce rozjížďky se podařilo bratrům Čermákům je předjet, dojeli tedy do cíle jako třetí..

1. Rozehnal-Rozehnal (111)
2. Čermák-Čermák (1)
3. Diblík-Šnévajs (52)
4. Vejchoda-Vejchoda (48)
5. Pudlo-Hotový (33)

V druhé rozjížďce se lomama prohnala trošičku smůla pro některé posádky.. Wanger-Gábor (7) v druhém kole stroj převrátili, přičemž do nej najela posádka bratrů Masných (91), v závodu pak nepokračovali, dále rundu pořádně nerozjeli ani Hájek-Čapek (6) zřejmě pro technické potíže. Fára Pudlo s mitfárou Hotovým (33) stratil jedno kolo tím, že mu vypadl spolujezdec a tááákhle to tam asi vypadalo.. Start se naší posádce moc nepovedl, podařilo se jim probojovat ke čtvrtému místu, dál je ale posádka bratří Vejchodů (48) pro svojí defenzivní stopu nepustila :D

3. Vejchoda-Vejchoda (48)
4. Diblík-Šnévajs (52)
5. Válek-Musil (8)

Celkové výsledky jsou shodné s výsledkami z druhé rundy.

Když to shrnu, závody to byli fakt pěkné, lidí se taky v lomu shromáždilo hejno, což bylo úžasné pro všechny závodníky, protože bez fandění u tratě to prostě nejde tak jak by mělo :) Za celý náš team a hlavně za naše dva závodníky bych ráda poděkovala všem, kteří nás přijeli podpořit a přeukázali nám tím svojí věrnost a úpřimný zájem.
Co se týče našeho jízdního stroje, ten už je v prudkém rozkladu :D šroubí se a ladí se, protože ho čeká tenhle víkend těžký boj v německém Jaueru, kde jsme byli povoláni s posádkou Rozehnalů a Čermáků, zoučastnit se ME družstev. V pátek ráno nakopneme vrtulu a vyjíždíme, tak nám, prosím, držte všem palce :) kdo může, ať přijede zahulákat k trati :D budeme moc rádi. A když ne tam, tak určitě 1. 10. 2011 do Březové nad Svitavou.. moraváci, máte to blízko, tak žádné výmluvy. Zatím se mějte fanfárově.. :)