"Uvědomujeme si důležitost
sportovních aktivit"

MČR amatérů Crossracing Cup 2012 - Vílanec u Jihlavy

Z vědomí, že zima nám už dala pokoj, nás vyvedlo počasí na prvních závodech pro side ve Vílancu u Jihlavy. Snad to byl poslední vtípek od Matky přírody.. Pod bodem mrazu se nám začal ranní trénink, který jsem teda klukům vůbec nezáviděla. Fakt, že jsou to tvrďáci, potvrzoval jejich pohodový výraz na tváři po odjetí tréninků, což se nedalo srovnat s tím mým :D
Brrrrrr...
Superkrosový charakter některých částí tratě (nutno říct, že se jelo na jedné ze dvou místních tratí) v nás vyvolal očekávání, jak asi to bude vypadat :) Pro třídu "side" byli tzv. superkrosové rolety divokým zážitkem, po prvním kole v tréninku nebylo jezdce, co by po jejich projetí nepokroutil hlavou. Pár kol a zvykli si :) Zpestření a něco nového samozřejmě uvítali určitě všichni.
Kvalifikační trénink s nejrychlejším časem ovládli naši kluci, necelé 4 sekundy za nimi byli Vejchoďáci a za nimi cca 5 sekund posádka pana Hájka :)
Ustání nepřetržitého chumelení jsme si snad vymodlili na obě rundy. Jenom v jejich trvání se počasí zklidnilo a my si tak mohli víc vychutnat závody. Do první rozjížďky nastoupilo 9 posádek. Robin se Peťou bez závad projeli rundou na první pozici až do odmávnutí cílové vlajky. Bratrům Vejchodovým hned v prvním kole v levotočivé zatáčce upadla řetěz a kvůli ohlému kolečku nemohli pokračovat v jízdě dál. Taktéž v prvním kole neměli štěstí ani Krotil s Ochtábcem #20. Po neuváženém skoku následoval škaredý pád a lékařská pomoc byla a v tu chvíli nezbytná. Oba jezdci skončili pak v nemocnici. Runda byla ukončena pořadím 1. Diblík-Šnévajs #52, 2. Válek-Musil #8, 3. Hájek-Čapek #73. Do jedenácté minuty ale třetím místem projížděli časomírou Jiroušek se Sejkem #88.
Druhá rozjížďka měla zaplať Pán Bůh klidnější průběh, na startovacím roštu bylo sice o jednu posádku méně, určitě se ale bylo na co dívat. Se stylem start - cíl dojeli naši kluci, i když je trošku děsil nepřirozený zvuk motoru, naštěstí rundu dojeli a na motoru se bude pracovat. Druhým místem se mohli pochlubit Vejchoďáci a třetím místem Válek s Musilem.

Celkové výsledky:

1. Diblík-Šnévajs #52
2. Válek-Musil #8
3. Hájek-Čapek #73
4. Vejchoda-Vejchoda #48

S pohárem v ruce, zdraví a spokojeni, co víc si můžem přát při odjezdu z depa. Děkujeme za perfektní organizaci Mariánovi Klíčovi.
O víkendu nás čeká první závod MMČR v Kramolíně. Technika se tedy piluje, budeme doufat že nezklame jak to bývá zvykem a vše dobře dopadne. Letos nás už jen tréninky technicky stihli potrápit 2x převodovkou (4-kolečko) a klikovkou. Začíná to zajímavě :)