"Uvědomujeme si důležitost
sportovních aktivit"

MMČR Horní Újezd

Již odjetý šestý závod MMČR v sidecarcrossu sice nabídl menší účast sidecarcrossových posádek, ale za to o to větší zážitky. Zejména pro náš tým :o) To, že výjimka potvrzuje pravidlo se dá říct právě o zdejším závodě na trati v Horním Újezdě, jelikož se letošní sezónu jelo výhradně v neděli. Prosluněná sobota dala zde zabrat zejména lidem zaúkolovaným na kropení tratě dlouhé 1520m. Na rychlé, zato ale hodně technické trati se podařilo zajet tyto nejrychlejší časy:

6. Vejchoda-Vejchoda (48)......................1:47.500

17 sajdkár si prověřilo v trénincích, jak jsou na tom zdatně a mohli nastat přípravy na první rozjížďku. Je nutno poznamenat absenci skalných posádek a to bratrů Čermáků (18) a Černýho se Zinckernagelem (32). Místa na bedně byli tím pádem otevřené a souboj těch nejlepších mohl začít!
V čase 13:49 hod. byla odstartována 1. rozjížďka. Ze startovacího roštu se zdařilo nejlépe vystartovat posádce Vejchoda-Vejchoda (48), za nimi byli naši kluci a třetici doplňovali bratři Rozehnalové. Po pár odjetých metrech jsem ale zahlédla Robina s Peťou na vedoucí pozici, přičemž jsem radostí málem upadla :D Zuby si ale na první příčku zarytě brousili Rozehnalovi, což se jim (myslím ve třetím kole) i podařilo zrealizovat. Vejchoďáci "krosili" celou rozjížďku na třetí pozici. Polevit ale nemohli, protože se jim lepila na paty posádka Pudla s Hotovým (33). Pronásledovali je snad tři čtvrtě rundy kolo na kolo. Pak ale Pudlo s Hotovým mírně polevili a dojeli si pro jistou brambůrku. Odmávnutí šachovnicovým praporem v čase 14:19 hod. si naši kluci vychutnali jako druzí. Pro diváky se na postech za čtvrtým místem děli divoké souboje a to mezi Válkem-Musilem (6), Křížem-Chéreauem (11), Hájkem-Čapkem (35) a Wangerem-Gáborem (7). Nedojeli Jiroušek-Ochtábec (88)-obnovené zranění spolujezdce, Pokorný-Hájek (55) a Krejčíř-Kobelka (80).

1. runda:

1. Rozehnal-Rozehnal (1)
2. Diblík-Šnévajs (52)
3. Vejchoda-Vejchoda (48)
4. Pudlo-Hotový (33)
5. Válek-Musil (6)

V nástupu sajdkár do druhé rundy činil jejich počet o jednu méně. Nestartoval Jiroušek s Ochtábcem (88). Robin s Peťou byli nejen povzbuzeni, ale taky nabuzeni :o) Vidina celkového druhého místa pro naše kluky mně zaručila ještě větší nervozitu. Ještě že si nekoušu nehty, už bych tam nic neměla :D Po rychlém odpíchnutí ze startovacího roštu si hned v první zatáčce kluci vydobyli vedoucí pozici! Radost velikááá :o) Záda jim kryla přejná posádka bratrů Rozehnalových :o) Třetí v pořadí byl Pudlo s Hotovým (33). Nadějná a excelentní parta bratrů Vejchodových zůstala stát na startu a měla následně co dohánět. Bramboru měli skutečně zaslouženou! Boj o přední příčky musela pár kol do cíle vzdát posádka Wanger-Gábor (7). Pro chybu motoru takticky tratí jen projížděli a vyšlo jim to aspoň na místo osmé. Bodíky jsou ale v kapse a "vo tom to je" :D Nedojeli Boukal-Boukal (99), Tyle-Mach (71) a Pokorný-Hájek (55).

4. Vejchoda-Vejchoda (48)

Výjimečně se v našem týmu neodehrála žádná situace, která by narušila normální průběh závodu, což je po uplynulé smůle co říct. Kluci zdravý, motor o.k. a ne k.o. Obavy se rozplynuli v momentě, jak kluci zajížděli do depa. Jestli hrdě, to se neodvážím až tak tvrdit. Radost byla určitě veliká. Ale dle Robinových slov, netěší ho to tak, jako kdyby si místo vybojoval za přítomnosti své největší konkurence. Prosím, nepovažujte to za nevděčnost, jde jen o mužskou (oprávněnou) hrdost :o) I přesto jsem na ně pyšná, na bedně jim to moc sluší a ráda je tam vidím s úsměvem a s pohárem v ruce... Děkuji všem přítomným i nepřítomným za podporu. Za péči letí díky i Oldřichovi Hájkovi! Když je přítomen, považujeme ho za tzv. pan tátu týmu :o) S touhle nominací by určitě souhlasil i zbytek týmu.
Co se týče MMČR, bude chvilku prázdninová odmlka. Nejbližší závod kalendář ukazuje na 1.9. a je to výjimečný termín pro MMČR družstev v Ředhošti. Mezitím ale nepolevíme. Závody seriálu MČR amatérů - Crossracing Cup klukům vydechnout nedají. Závodí se i o prázdninách.

Užívejte tedy léta a prázdnin, už je to tady...