"Uvědomujeme si důležitost
sportovních aktivit"

MMČR Horšovský Týn

3. závod MMČR v sidecarcrossu máme úspěšně za sebou. Konal se 8.5.2010 v Horšovském Týně. Trať je zde hodně zajímavá a její povrch byl v den závodu taky celkem sjízdný, což nás příjemně překvapilo po tolika upršených dnech, stejně jako počasí během závodu. Čekali jsme, že se bude jezdit na blátě, naštěstí tomu tak nebylo a všichni závodníci si přišli na své.. Pro už avizované zranění spolujezdce Petra Šnévajse, který se ještě pořád zotavuje, jsme tenhle závod odjeli za pomoci zkušeného a hodně kvalitního mitfáru Přemka Novotného. Na společně strávený den a závod s ním jsme se moc tešili, protože každý jezdec v sidecarcrossu ví, že jeho rady jsou nad zlato, tak jsme byli rádi, že se něco za jeho přítomnosti přiučíme. Spolujezdec Peťa byl tedy na závodech jen jako fanoušek a posluchač dobře míněných rad zároveň. V kvalifikaci jsme s Přemkem i při poruše spojky zajeli dost dobrý nejrychlejší čas (jedno kolo 2:09 min.), což nás uvedlo na start jako 4-té v pořadí. Závada spojky se v depu odstranila co nejrychleji to bylo možné a doufali jsme, že všechno půjde tak jak má a technika neselhá. Naše přání ale vyslyšeno nebylo, víc o tom už za chvíli.. :o)
Oba starty nám nevyšli zrovna tak, jak jsme si představovali. V 1. jízdě jsme hned po startu zaháčili o bratry Rozehnalovi, to nás přinutilo přibrzdit, ale vše jsme pak dohnali a zajeli 4. místo i přes vzniklou situaci utrhlého předního brzdového lanka, za což můžou létající kameny spod kol posádek jezdících před námi .. O tom, že byla trať místy dost kamenitá, svědčili i naše dobité tělesné schránky. V zápalu boje to ale správný jezdec nevnímá, proto jsme to nezvdávali a do cíle zajeli poslední 3 kola i bez přední brzdy v nezměněné pozici jako 4-tí. Namísto oddychu po jízdě se makalo na vzniklé technické poruše. Čas nám utekl jako voda a čekala nás 2. jízda. Jezdilo se parádně až do třetího kola. Byli jsme celkem zahřátí a v dobrém zápřahu vše zvládnout a vybojovat místo na bedně... Tím chci říci, že bylo potřeba vyhrát boj na trati s posádkou č. 11 (Kríž-Gažík). Ve třetím kole nám ale odešla spojka! Vzdát jsme to nevzdali.. nakonec se nám podařilo je předjet a to i za pomocí fanoušků a všech, co nám drželi palce i na dálku. Ve druhé rundě jsme zajeli tedy místo třetí, což nám vlastně zaručilo místo na stupních vítězů právě na 3.pozici ! Chtěli bychom poděkovat prostřednictvím této aktuality ještě jednou Přemkovi Novotnému za nezištnou pomoc, podporu, rady a hlavně za účast na závodech jako spolujezdec. Na to, že se s náma technické problémy táhly celý závod, vše skončilo nakonec dobře v náš prospěch, tudíž jsme dojeli ve zdraví a na hezkém 3. místě !