"Uvědomujeme si důležitost
sportovních aktivit"

MMČR Stříbro

Další seriál z MMČR v sidecarcrossu je za námi.. Odjeli jsme ho na závodišti na moc hezké trati ve Stříbře.. Po dlouhé páteční cestě jsme se konečně kolem šesté večer utábořili v zdejším depu.. tradičně jsme si prohlídli trať, něco v klidu pogrilovali a psychicky se začali připravovat na další den, který byl pro naše kluky moc důležitý a hodně jsme se na nej těšili.. to vzrůšo je ne jenom pro ně o hodně větší, páč na MMČR o "něco" jde :o)
Diblovi asi přes týden vadilo, že už ho nic tak moc nebolí, tak si musel preventivně na čtvrtečním tréninku natáhnout třísla a nejakej sval na kolenu :D neviděla jsem to nadějně na závody ale kousl se jako vždycky, pořádně jsme mazali a utahovali :O)
Ranní trénink naše jezdce hezky probral a na kvalifikaci zajeli pak nejlepší čas na 1 kolo 1:48, což byl třetí nejrychlejší.
Celkem odstartovalo v 1. rundě 18 sidecarcrossových posádek.. do čela se dostal Černý s Březinou, těsně za nima je pronásledovali Čermáci a trojuhelník tvořili naši kluci, kteří si třetí místo dost dlouho drželi.. postupem času a odjetých kol se do čela dostali Čermáci, 1.runda patřila jim :o) jako druhý dojel Čermák s Březinou a my.. jsme třetí nebyli.. pro Janka je prý tahle trať nějak zakletá.. na jedné lavici nějak blbě dopadl a prolomil si stějně jako Peťa, koleno.. už se mu to na této trati stalo.. tak se rundou ke koncu jen tak prokroužili ale celkem dobře, to 5. místo bylo zasloužený a Jankovi děkujem, že to vydržel a máme z toho aspoň 16 bodů. Druhou rundu kluci odpočívali a zůstali jsme již jako fanoušci, drželi palce a fandili.. co se dá dělat no, letos nám to nějak skřípe.. Byli tam aj nějaký potíže po 1. rundě, nešlo vyřadit a ani zařadit 1-čka.. takže se nám bude Dibla hrát s kolečkami od převodovky po večerech.. práce hrou no .. :o)
Celkově se v závodech nejvíc dařilo Čermákům, obhájili 1. místo, stříbrní byli Černý s Březinou a zelený věnec si odnesla posádka Kříž - Gažík.. nám to vyšlo na 14. místo.. snad příště to vyjde..